تماس با دفتر پشتیبانی : ۰۹۹۱-۴۲۲-۰۰۸۰
  • شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ :: ۰۰:۳۱

اولین کاری که موقع گم شدن کارت دانشجویی یا سرقت آن باید کرد چاپ آگهی مفقودی کارت دانشجویی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار بخاطر جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی است.

گم شدن کارت دانشجویی و درخواست المثنی

اقدامات لازم بعد از گم شدن کارت دانشجویی و چاپ آگهی مفقودی در روزنامه از مطالب مهم این نوشتار است.

مدیریت آموزشی برای شناسایی، استفاده از خدمات رفاهی و آموزشی دانشجویان، کارت دانشجویی صادر می کند.

این کارت در واقع هویت هر دانشجویی را نشان می دهد اینکه در کنار عکس، نام و نام خانوادگی، سال ورودی و رشته او قید می شود.

کارت دانشجویی در واقع از اسناد رسمی محسوب شده و مثل شناسنامه تغییر یا تحریف ممنوع می باشد. پس باید در حفظ و نگهداری از آن  کاملا مواظب بود چرا که  موارد متعددی از سوء استفاده از کارت دانشجویی گزارش شده است.

مثلا اینکه اگر فردی کارت دانشجویی شما را پیدا کند می تواند با ودیعه گذاشتن آن کالا و کاری را انجام دهد که بعدها صاحب کارت را به دردسر بیاندازد.

گم شدن کارت دانشجویی یا به سرقت رفتن آن

پس اگر کارت دانشجویی خود را گم یا مفقود کرده ایم چه کنیم؟ این سوال اکثر دانشجویانی است که متاسفانه کارت دانشجویی خود را گم کرده اند.

با توجه به روند اداری و هزینه های دریافت کارت دانشجویی المثنی پیشنهاد می شود در ابتدا جاهایی که فکر می کنید کارت شما در آنجا باشد خوب بگردید و در غیر اینصورت اقدامات زیر را انجام دهید.

با اینکه مراحل گرفتن المثنی کارت دانشجویی در بین دانشگاه های پیام نور ، دانشگاه آزاد و فرهنگیان، دولتی و…  متفاوت است ولی اولین کاری که شما باید بکنید اعلام مفقودی کارت دانشجویی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار است.

بیشتر بخوانید:

متن مفقودی کارت دانشجویی

از آنجا که در کارت دانشجویی اطلاعات مهمی نوشته شده که می تواند مورد سوء استفاده یابنده کارت قرار گیرد پس شما  می توانید با درج آگهی مفقودی در روزنامه های کثیرالانتشار از تبعات حقوقی سوء استفاده از آن جلوگیری کنید.

برای ثبت مفقودی کارت دانشجویی در روزنامه می توانید وارد سامانه اعلام مفقودی شده (  اینجا کلیک کنید) و اطلاعات لازم را ثبت کنید.

شرایط گرفتن کارت دانشجویی المثنی

اگر کارت دانشجویی خود را گم کردید و از نیافتن آن مطمئن شدید نسبت به درخواست صدور کارت المثنی اقدام نموده و موارد ذیل را انجام دهید. ( چون شرایط اعلام مفقودی و گرفتن کارت دانشجویی المثنی در بین دانشگاه ها متفاوت است، پس بهتر است در ابتدا از دانشگاه محل تحصیل خود در این باره مشاوره بگیرید) اما تقریبا از یک دستور العمل پیروی می کنند:

۱- تکمیل فرم درخواست کارت دانشجویی المثنی و تحویل آن به قسمت آموزش

۲-  چاپ آگهی مفقود شدن کارت دانشجویی در روزنامه کثیر الانتشار

۳- مراجعه به معاونت آموزشی دانشگاه خود پس از گذشت یک هفته و به همراه نسخه  چاپی روزنامه

۴- پرداخت هزینه صدور کارت المثنی کارت دانشجویی

برخی دانشگاه ها هم از آن دانشجو می خواهند با مراجعه به دفتر خانه اسناد رسمی نسبت به تهیه تعهد نامه محضری اقدام اقدام کند.

ضما اگر پس از اعلام مفقودی، چاپ آگهی مفقودی کارت دانشجویی در روزنامه و دریافت کارت المثنی، کارت اصلی را پیدا کردید، حتما آن را تحویل آموزش دانشگاه دهید.

چاپ آگهی مفقودی کارت دانشجویی در روزنامه

چاپ آگهی مفقودی کارت دانشجویی دانشگاه اراک – ارومیه – اردبیل- اصفهان – بندرعباس – بیرجند – همدان – گلستان – گرگان – رشت – خرم آباد – مازندران – گیلان – تبریز -مازندارن- شیراز – قزوین – قم – اهواز – کرج – ایلام – بوشهر- تهران-  شیراز – مشهد – بیرجند – اهواز – زنجان – سمنان – زاهدان – شهرکرد – خرم آباد – یاسوج – سنندج – کرمان – کرمانشاه – ساری – رشت – هرمزگان –  یزد – بجنورددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به بالا