تماس با دفتر پشتیبانی : ۰۹۹۱-۴۲۲-۰۰۸۰
  • جمعه، ۱۲ آبان ۱۴۰۲ :: ۰۴:۴۷

ثبت آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار یکی از ضروریات شرکت ها می باشد.

چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه

در این نوشتار به چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار پرداخته و در آن اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.

در صورتی قبلا شرکت شما ثبت شده  و نیاز به تغییرات باشد می بایست در ابتدا این تغییرات در مرجع ثبت شرکت ها ثبت شود تا از این طریق، هنگام استعلام شرکت متوجه تغییرات آن شد.

افرادی که قصد تغییرات در اساسنامه و تغییر در هیات مدیره شرکت دارند باید ضمن ثبت در سایت آن را بصورت عمومی اعلام کنند. برای این کار نیاز به چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه در روزنامه رسمی کشور که مربوط به قوه قضاییه می باشد، لازم است.

مراحل ثبت آگهی تغییرات شرکت

از آن جهت که برخی از تغییرات شرکت، مثل انحلال شرکت، نقل و انتقال شرکت، تغییر نام شرکت، تغییر محل شرکت، تغییر موضوع شرکت، تغییر هیات مدیره و …. نیاز به تغییر در اساسنامه شرکت و طی مراحل حقوقی دارد دارد لذا در ابتدا می بایست به سایت  ثبت شرکت ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir وارد شده و از طریق انتخاب گزینه صورتجلسه تغییرات، مواردی که در اساسنامه شرکت تغییر نموده است را بصورت دقیق، ثبت کنید.

مراحل ثبت برای ثبت تغییرت شرکت نیز بدین قرار است:

تصویب تغییرات به وسیله هیأت مدیره شرکت

تدوین و تنظیم صورتجلسه تغییرات

تشکل مجمع عمومی ( عادی یا فوق العاده) متناسب با نوع تغییرات

امضای صورتجلسه به وسیله شرکا یا سهامداران

ارایه صورتجلسه به اداره کل ثبت شرکتها

درج آگهی صورتجلسه توسط اداره ثبت شرکتها

پرداخت هزینه های مربوط به اداره ثبت شرکتها

چاپ تغییرات شرکت در روزنامه

چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه

پس از اینکه تغییرات شرکت در سایت ثبت شرکت ها ثبت شد، باید به ثبت آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی  اقدام کرد.

چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی نیز مراحل خاص خود را دارد که بعد از انجام آن و پرداخت هزنیه تغییرات ثبت شرکت امکان پذیر خواهد بود.

نحوه ثبت آگهی تغییرات شرکت در روزنامه

قبل از پرداختن به این موضوع باید توضیح دهیم که روزنامه رسمی با روزنامه کثیرالانتشار متقاوت است.

روزنامه رسمی مربوط به قوه قضاییه است که هر گونه بخشنامه، تغییر قانون شرکت ها و … در آن منتشر می شود. روزنامه کثیرالانتشار هم روزنامه ای متکوب و کاغذی است که هر روز در دکه های معتبر توزیع می شود. مثل اطلاعات، کیهان، همشهری، دنیای اقتصاد، رسالت و……

اولین مرحله ثبت آگهی تغییرات شرکت آن است که به سایت روزنامه رسمی کشور به نشانی rrk.ir که مربوط به قوه قضاییه است وارد شده و مراحل آن را بصورت کامل طی کنید.

طبق قانون آگهی تغییرات شرکت می بایست علاوه بر ثبت تغییرات در سایت روزنامه رسمی کشور باید اطلاعات  تغییرات شرکت در یک روزنامه کثیرالانتشار نیز چاپ شود که دلیل آن به دلیل نظارت بر قانونی بودن انجام فعالیت های شرکت و حفظ حقوق اشخاص ثالث است.

انتخاب نوع روزنامه کثیرالانتشار نیز بر اساس اساسنامه ای است که در آن قید شده است. به عبارتی در اساسنامه هر شرکت برای اطلاع عموم سهامدارن و …. نوع روزنامه مشخص می شود که هر گونه تغییرات باید در آن روزنامه چاپ شود.

تلفن روزنامه

هزینه ثبت آگهی تغییرات شرکت در روزنامه

همانطور که گفته شد ثبت آگهی تغییرات شرکت در روزنامه کثیرالانتشار نیز ضروری است و می بایست طبق قانون این اطلاعات را علاوه بر روزنامه رسمی که در اساسنامه تعیین کرده اند ، در روزنامه کثیرالانتشار نیز اقدام کنند.

سوالی که در اینجا مطرح می شود، این است که هزینه ثبت آگهی شرکت در روزنامه چقدر است؟ اصولا میزان هزینه ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی، و  روزنامه کثیرالانتشار بر اساس اندازه آگهی و رتبه روزنامه متفاوت است.

روزنامه کثیرالانتشار برای ثبت آگهی تغییرات شرکت در روزنامه

روزنامه همشهری، روزنامه اطلاعات، روزنامه رسالت، روزنامه کیهان، روزنامه رویداد امروز، رویداد نسل فردا، روزنامه جمهوری اسلامی، روزنامه هفت صبح و….. تمامی روزنامه های که مجوز سراسری و کثیرالانتشار هستند، می توانند آگهی تغییرات شرکت را چاپ کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به بالا