تماس با دفتر پشتیبانی : ۰۹۹۱-۴۲۲-۰۰۸۰
  • سه شنبه، ۲۳ آبان ۱۴۰۲ :: ۰۹:۳۴

در این نوشتار به مفقودی پروانه نظام مهندسی ، مدارک لازم برای گرفتن المثنی و نحوه چاپ آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار از موضوعاتی است که در این نوشتار به آن می پردازیم.

مفقودی

مفقودی پروانه نظام مهندسی از جمله موضوعاتی است که برای هر مهندسی ممکن است اتفاق بیافتاد.

 برای مفقودی پروانه نظام مهندسی چه کنیم؟

طبق بخشنامه 98086/430/90 نظام مهندسی و به استناد ماده 24 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی چنانچه پروانه اشتغال مفقود، صاحب پروانه اشتغال می‌تواند تقاضای صدور المثنی بنماید و مرجع صادرکننده موظف خواهد بود پس از انقضای‌مدت سه ماه از تاریخ تقاضا، در صورتی که یابنده آن را به مرجع مذکور ارسال ننموده باشد، نسبت به صدور المثنی اقدام نماید.

‌ماده ۲۵ هم می گوید با توجه به ماده (۱۲۸۷) قانون مدنی، پروانه اشتغال یک سند رسمی دولتی است و کلیه آثار و تبعات اسناد رسمی را داراست.

دارنده پروانه اشتغال در مدتي كه پروانه اشتغال او فاقد اعتبار شده يا اعتبار آن معلق شده است، حق استفاده از پروانه اشتغال را جز براي ادامه كارها و مسؤوليتهايي كه قبل از آن به عهده گرفته است (آن هم مشروط به رعايت مقررات و رفع تخلفات موجود) نخواهد داشت.

مدارک لازم برای اخذ المثنی مفقودی پروانه نظام مهندسی

حال اگر پروانه نظام مهندسی گم و یا مفقود شود، چه باید کرد:

طبق بخشنامه سازمان نظام مهندسی در صورت مفقودی پروانه اشتغال و درخواست صدور المثنی از سوی صاحب آن مدارک زیر لازم و ضروری است.

– ثبت درخواست صدور پروانه اشتغال در سامانه

-تكميل فرم درخواست مفقودی

-کپی پروانه اشتغال به كار مفقودی

– چاپ دو نوبت آگهی مفقودی پروانه اشتغال در روزنامه سراسری کثیرالانتشار با فاصله یک هفته یا دو هفته

بیشتر بخوانید: مشخصات لازم برای چاپ مفقودی پروانه نظام مهندسی در روزنامه

مفقودی پروانه نظام مهندسی

پس از ارائه مدارک لازم و گذشت ۳ ماه از تاریخ درخواست متقاضی اعلام مفقودی،سازمان نظام مهندسی به صدور پروانه المثنی اقدام خواهد کرد.

اهمیت چاپ آگهی مفقودی پروانه نظام مهندسی در روزنامه

همانطور که گفته شد چاپ آگهی مفقودی پروانه نظام مهندسی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار یکی از شروط اخذ المثنی پروانه اشتغال است. این موضوع از آنجا اهمیت دارد که بارها یابنده پروانه اشتغال از آن سوء استفاده و حتی کارهای مجرمانه کرده است که با اعلام مفقودی و گم شدن پروانه در روزنامه صاحب آن از تبعات حقوقی و قضایی تبرئه می شود.

برای چاپ مفقودی پروانه در روزنامه کثیرالانتشار چه باید کرد؟

اینکه چگونه و با چه طریق چاپ مفقودی پروانه در روزنامه کثیرالانتشار را سفارش دهیم یکی از موضوعات ناشناخته برای صاحبان پروانه است.  برای چاپ مفقودی می توانید به سایت سامانه چاپ آگهی مراجعه کرده و مشخصات پروانه را در بخش مربوطه ثبت کنید. البته اگر نیاز به مشاوره داشته و می خواهید اطلاعات بیشتری از چاپ آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار دارید عنوان «پروانه نظام مهندسی» را به شماره 0991.422.0080 به شماره تلفن دفتر روزنامه پیامک کنید تا همکاران ما بعد از چند دقیقه بعد با شما تماس گرفته و به سوالات شما پاسخ دهند.

چاپ مفقودی پروانه در روزنامه کثیرالانتشار

چاپ مفقودی پروانه در روزنامه کثیرالانتشاردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به بالا